Dornova metoda

Jedná se o jemnou a šetrnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se zbavujeme fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Po navracení kloubu a obratlů do původní polohy pacienti pociťují okamžitou úlevu se současným zprůchodněním energetických drah. Tato bezpečná metoda se provádí volným a přirozeným pohybem vyšetřovaného a jemným tlakem palců nebo ruky terapeuta. Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterými by mohlo dojít ke zranění pacienta (klienta).

Tuto metodu vynalezl Dinter Dorn a uvedl tak do praxe používání jednoduchých hmatů, kterými jednoduše, rychle a jemně korigujeme vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle nebo kolena. Funguje ale i u dlouhodobých bolestí zad a kloubů. A napomáhá zejména k odstranění příčiny těchto dlouhodobých bolestí.

V České republice již funguje hodně masérů a terapeutů, kteří tuto metodu používají a úspěšně ji praktikují u svých klientů. Existuje nemalá řádka případů, kdy tato metoda pomohla k uzdravení obtížně vyléčitelných případů a předešlo se tak i náročným a zajisté riskantním operacím.